Küçük Oturma Odaları İçin Trend Fikirler

Oturma odanızın boyutu ne olursa olsun onlara davetkar davranmanız ve misafirperver olduğunuzu hissettirmeniz lazım. Buna rağmen küçük bir oturma odasına sahip olmak bunları gerçekleştiremeyeceğiniz hissini uyandırabilir. Bizse buna katılmıyoruz. Küçük bir oturma odası sizin mükemmel bir oturma odanız olabilir.

Küçük oturma odanız için trend fikirleri sizlerle paylaşıyoruz.

Nötr Renkler Kullanın

Nötr renk denildiğinde “sıkıcı ya da çok geleneksel” olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, nötr renklerin yanına pastel renkler eklediğiniz zaman canlı bir uyum yakalayabilirsiniz. Çünkü pastel renkler, nötr renklerin güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Bir odada cesur renklere yer verdiğiniz kadar nötr renklere de yer vermek en iyi sonucu almanıza olanak tanır. Örneğin kırmızı, beyaz ve bejden oluşan bir renk paleti evinizde genişleyen bir etki yaratacaktır.

Uzun Perdeler

Uzun perdeler artık geri döndü. Nötr renkli bir uzun perde özellikle desenliyse odaya bambaşka bir etki katabilir: Odanızın güzelliğini ortaya çıkarır.

Kısa perdelerin aksine uzun perdeler odanızın büyük gösterecektir.

Desen Halı

Küçük bir oturma odasında desenli bir halı başka bir şey eklemeye gerek kalmadan görsel çekiciliği sağlayabilir. Desenli bir halıya sahip olmak ortama genişlik etkisi de vereceğinden tam da arayacağınız etkiyi yaratacaktır.

Son Olarak Aynalar

Aynaların küçük alanları geniş gösteren mükemmel etkisinin yanında aynanın benzersiz bir tasarım ögesi olması da evinizin etkileyeleceğini artıracaktır.

Aynaların odanızı geniş göstermesi aynaların odaya getirdiği ışıktan kaynalanır. Bu odanızın iki kat geniş görünmesini sağlar. Özellikle karanlık köşelere ayna eklemeyi ihmal etmeyin.

Yeni Yıla Yeni Duvarlarla Girmenin 3 Yolu

Her yeni yıl insanların hayatında yeni heyecanları ve umutları beraberinde getiriyor. Bazen geçen yıldan daha iyi olmasını, bazen geçen yıl kadar güzel olmasını istiyoruz. Oysa yeni bir yıl tek başına güzel dönüşümler için yeterli değil. Onu özel kılan ve yeni yıla güzel bakmamızı sağlayan hayatımızda yapacağımız ufak ama pozitif değişiklikler. Bundan dolayı insan önce yaşadığı evini yenilemeli ve güzelleştirmeli.

Yeni yıla girerken çok da bütçenizi zorlamayacağınız ama alınan sonuçtan memnun kalacağınız bir öneri sunmak istiyorsunuz: Duvarları değiştirmek! Bu fikir göz korkutucu gibi gelse bile aslında hem kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz hem de zorlanmayacağınız bir alternatif. Peki duvarları değiştirmenin kaç yolu var? Gelin sizlerle duvarlarınızı değiştirmenin 3 kolay yolunu paylaşalım.

Duvarınızın Yeniden Boyayın

Bu bilinen ilk yöntemlerden biri. Duvarlarınızı boyamak için her zaman rengini değiştirmeniz gerekmiyor. Duvarınızın kendi rengiyle duvarınızı boyayarak evinize yenilik ve canlılık katabilirsiniz. Üstelik bunu boya deponuzdaki boyalarla yapmanız da mümkün. Eğer duvarınızın renginden memnun değilseniz daha nötr renklerle de değişiklik yapabilirsiniz.

Bazen boya denildiğinde bütün bir evi boyamamız gerektiğini düşünüyoruz. Böyle bir zamanınız yoksa işe sizin ve misafirlerinizin daha çok vakit geçirdiği oturma odasından başlayabilirsiniz. Yenilik, tazeliktir.

Duvar Kağıdı

Duvar kağıdı evinizdeki bir odanın görünümünü değiştirmek için en mükemmel yollardan biridir. Duvar kağıdı ile bir odanızın tüm duvarlarını kaplayabilir ve etkileyici desen alternatifleri seçebilirsiniz. Üstelik desenler arasında seçim yaparak keyifli vakit de geçirebilirsiniz.

Puantiyeli, flamingo desenli veya çiçek desenli duvar kağıtları oturma odanızı veya yatak odanızı etkileyici bir noktaya taşıyacaktır.

Duvar Resimleri

Duvarınızı eğer duvar kağıdı ile kaplamak istemiyor ve duvarınızı boyamak için zamanınız yoksa duvar resimleri etkileyici bir sonuç için her zaman iyi bir yoldur. Bir şehir manzarası veya desen ağırlıklı bir duvar resmini oturma odanızda veya yemek odanızda kullanabilirsiniz.

Gri Koltuk Takımı Nasıl Kombinlenir?

Nasıl mı?

1. Sarı Geçişler

Salon dekorasyonunda koltuk ve perdelerin uyumu etkili dekoratif sonuçlar için oldukça önemlidir. Sarı bir berjer ya da sarı fon perdeler ile grinin soğuk rengini kırarak sıcak geçişler yaratabilirsiniz.

2. Modern Detaylar

Eğer gri bir köşe koltuğa sahipseniz mermer görünüme sahip orta sehpa veya gold detayları olan aksesuarlar kullanabilirsiniz.

3. Doğallıktan Yana Bir Tercih

Salonunuz eğer gri tonlara hakimse, canlı objelerle enerji katmak iyi bir fikir olabilir. Gri koltuk takımı birçok alternatif ile kombinlerken evinizde doğal görünüme sahip canlı çiçeklere ve teraryum cam fanuslara yer verebilirsiniz.