Küçük Oturma Odaları İçin Trend Fikirler

Oturma odanızın boyutu ne olursa olsun onlara davetkar davranmanız ve misafirperver olduğunuzu hissettirmeniz lazım. Buna rağmen küçük bir oturma odasına sahip olmak bunları gerçekleştiremeyeceğiniz hissini uyandırabilir. Bizse buna katılmıyoruz. Küçük bir oturma odası sizin mükemmel bir oturma odanız olabilir.

Küçük oturma odanız için trend fikirleri sizlerle paylaşıyoruz.

Nötr Renkler Kullanın

Nötr renk denildiğinde “sıkıcı ya da çok geleneksel” olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, nötr renklerin yanına pastel renkler eklediğiniz zaman canlı bir uyum yakalayabilirsiniz. Çünkü pastel renkler, nötr renklerin güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Bir odada cesur renklere yer verdiğiniz kadar nötr renklere de yer vermek en iyi sonucu almanıza olanak tanır. Örneğin kırmızı, beyaz ve bejden oluşan bir renk paleti evinizde genişleyen bir etki yaratacaktır.

Uzun Perdeler

Uzun perdeler artık geri döndü. Nötr renkli bir uzun perde özellikle desenliyse odaya bambaşka bir etki katabilir: Odanızın güzelliğini ortaya çıkarır.

Kısa perdelerin aksine uzun perdeler odanızın büyük gösterecektir.

Desen Halı

Küçük bir oturma odasında desenli bir halı başka bir şey eklemeye gerek kalmadan görsel çekiciliği sağlayabilir. Desenli bir halıya sahip olmak ortama genişlik etkisi de vereceğinden tam da arayacağınız etkiyi yaratacaktır.

Son Olarak Aynalar

Aynaların küçük alanları geniş gösteren mükemmel etkisinin yanında aynanın benzersiz bir tasarım ögesi olması da evinizin etkileyeleceğini artıracaktır.

Aynaların odanızı geniş göstermesi aynaların odaya getirdiği ışıktan kaynalanır. Bu odanızın iki kat geniş görünmesini sağlar. Özellikle karanlık köşelere ayna eklemeyi ihmal etmeyin.